O nás

Národný inštitút zdravia Slovensko , n.o., IČO 50355392, Dolný Smokovec 64, Vysoké Tatry, PSČ 059 81 je predkladateľom žiadosti o zriadení • Praktickej školy Euroinštitút, • Odborného učilišťa Euroinštitút a • Centra špeciálno-pedagogického poradenstva Euroinštitút.

Nezisková organizácia Národný inštitút zdravia vznikla 19.05. 2011 a následne sa dňom 23.05.2016 po legislatívnych zmenách transformovala na Národný inštitút zdravia Slovensko,  n.o. Počas šesťročného pôsobenia svoju činnosť zamerala na oblasti vzdelávania, výchovy a rozvoja telesnej kultúry, ochrany zdravia obyvateľstva, poskytovaniu sociálnej pomoci a humanitárnej starostlivosti nielen na Slovensku. 

Jeho česká partnerská nezisková organizácia - Dr. Streda, všeobecne prospešná spoločnosť je zriaďovateľom obdobných škôl a školských zriadenia v Českej republike. Tie sú tiež zameraná výhradne na postihnutých žiakov so špeciálnymi vzdelávacími potrebami žijúcich v pobytových zariadeniach sociálnej starostlivosti. Obdobnú školu by sme radi otvorili vo Slovenské republike v Prešovskom kraji od školského roku 2018-19.