Fair obchůdek

Férové obchodování je sociální termín. Jde o vytváření spravedlivých cen pro výrobce, kteří jsou v nevýhodě, třeba u výrobků z rozvojových zemí. My jsme si ho upravili pro české podmínky a chceme nabízet produkty našich žáků. Většina žáků Euroinstitutu trvale žije v sociálních zařízeních: domovech pro osoby se zdravotním postižením, v domovech se zvláštním režimem nebo v chráněných bydleních.

Domovy vytvářejí mnoho krásných výrobkú, od keramiky přes košíky až po sezónní produkty např. výtvarné výrobky k Velikonocům a Vánocům. Nabízejí je obvykle jen v regionu. Žádná síť s výrobky hendikepovaných neexistuje a my se o ní pokusíme. V rámci inetrnetového e-shopu. Pozor: zatím je vše ve fázi projektu a žádný výrobek u nás na webu ještě nenajdete. Pokud byste chtěli nakoupit už teď, obraťte se přímo na domovy, jejich seznam je zde. A pokud se vám nápad líbí, chtěli byste ho rozšířit nebo se i sami zapojit, ozvěte se nám.

Jsme Střední škola Euroinstitut, která vzdělává žáky v ústavní péči, kromě již zmíněných domovů pro osoby se zdravotním postižením, z domovů se zvláštním režimem a chráněných bydleni také žáky z denních stacionářů. Všichni naši žáci jsou mentálně postižení a jsou odkázáni na pomoc druhých. Snažíme se potřebu pomoci zmenšovat právě systematickým vzděláváním v jednoduchých manuálních oborech, jako úklid, vaření, oprava prádla a textilií.

Jsme ale také parta nadšenců, učitelů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, kteří by rádi klientům z domovů pomohli právě třeba při prodeji jejich výrobků.  To byl jen krůček k nápadu vytvořit pro tyto produkty neziskový e-shop. Znamená to, že na těchto našich stránkách Střední školy Euroinstitut a praktické školy a odborného učiliště si budete moci (zatím vše připravujeme a e-shop dosud neběží) objednat některý z výrobků, který vyrobili naši žáci, resp. klienti domovů, ve kterých učíme. My pak vaši objednávku zprostředkujeme a zásilku dostanete přímo od výrobce. Sami si za tuto službu neúčtujeme žádný poplatek. Myslíme si, že takovýto nápad je dobrý třeba právě před Vánoci, nebo pro různé firmy a podniky, které chtějí nakoupit svým zaměstnancům nějaké zajímavé a hezké dárky a zároveň využít tuto naši nabídku jako pomoc mentálně postiženým klientům. 

V tejto kategórií niesú žiadne produkty.
Beží na OpenCart • Slovenský preklad z OpenCart.sk www.Euroinstitut.eu © 2024